kite surfing na Ušću

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

kite surfing na Ušću

Postaj  Guriš on 16.06.09 21:53

Baš sada gledam na Tv WDR,turističku panoramu Dalmacije. I vidi đavla,naše ušće Neretve i "kite surfing" sport na ušću. Lipe riči od nekih Slovenaca,ali i dosta kritičnoga se čulo na račun vlasti i tz. organizatora. Pa san pogleda na netu da vidim ima li ikakvih informacija o kiterima na ušću. i nađen ja Morisovu "kitersku stranicu". Ovaj tekst san priuzeja kao informaciju za kitere.

Bili smo svjedoci velikog pritiska lokalne (ne kiteboarderske) zajednice na kitesurf sport. Samo u posljednjih nekoliko tjedana pojavili su se razni napisi u novinama i web portalima kako su kiteri problem lokalne zajednice. Kako bi se spriječila eventualna zabrana kiteboardinga na spotu Neretva Kitesurf klub Komin zatražio je koncesijsko pravo na dio plaže kako bi ipak sačuvali pristup moru za kitere. Koncesijsko pravo su izdala nadležna tijela prošli mjesec. No sa koncesijskim dobrom došla je i nova regulacija kao preduvjet za opstanak kiteboardinga na ovom spotu.
Definirana je zona strogo zabranjena za kiteboarding (Zona A, crveno) koja je predviđena za kupače. Ta zona uključuje i plažu što znači da se označenoj plaži ne smije spuštati i dizati kitevi.

Druga zona (Zona B, zeleno) je zona za napredne korisnike plaže kitesurf kluba Komin. Korisnici će trebati biti članovi kluba (sa reguliranim članarinama). Na tom mjestu raditi će i škola kitesurf kluba Komin (voditelj škole je Stanko Musa, tel: 385 98 584096).

Treća zona (Zona C, žuto) je zona za one koji tek počinju sa sportom ili traže dodatnu sigurnost plićine. Ovaj dio nije reguliran od strane kitesurf kluba Komin tako da će ju kiteri dijeliti sa svim kupačima. U ovoj zoni potrebno je poštivati prava i sigurnost plivača i šetača.

Tokom nadolazećih dana biti će pripremljen i parking, beach bar će biti obnovljen a biti će napravljeni i dodatni sadržaji.
2.lipnja 2009.

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 1294
Registration date : 18.02.2008

[Vrh] Go down

Re: kite surfing na Ušću

Postaj  Gurija on 16.06.09 23:59

Pročitajte prve retke sa ove stranice:
http://kitesurfsplit.com/featured/official-kiteschool-at-neretva-beach/

"Govnasta zastavica"... Twisted Evil

My status
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

Postaj  Babuška on 13.07.10 17:44

Kite Zone PDF Ispis E-mail
Autor OMD
Subota, 01 Kolovoz 2009 17:18

Zona A, crveno

Definirana je zona strogo zabranjena za kiteboarding (Zona A, crveno) koja je predviđena za kupače. Ta zona uključuje i plažu što znači da se označenoj plaži ne smije spuštati i dizati kitevi.
Zona B, zeleno

je zona za napredne korisnike plaže kitesurf kluba Komin. Korisnici će trebati biti članovi kluba (sa reguliranim članarinama). Na tom mjestu raditi će i škola kitesurf kluba Komin (voditelj škole je Stanko Musa (KiteSurfSplit).
Zona C, žuto

je zona za one koji tek počinju sa sportom ili traže dodatnu sigurnost plićine. Ovaj dio nije reguliran od strane kitesurf kluba Komin tako da će ju kiteri dijeliti sa svim kupačima. U ovoj zoni potrebno je poštivati prava i sigurnost plivača i šetača.

Tokom nadolazećih dana biti će pripremljen i parking, beach bar će biti obnovljen a biti će napravljeni i dodatni sadržaji.

Preuzeto sa http://kiteboarding-komin.hr

Slovenci izvršili invaziju na Ušće Neretve

Kao na divljemu zapadu ponašaju se kitesurferi na Ušću Neretve,u svemu tome prednjače gospoda Slovenci i Čehi. Bija san u zadnje vrime iznenađen kojon brzinom na Kominskoj plaži možeš izgubiti glavu. Jer po ovoj gornjoj sliki od kiteboarding kluba-komin može se viditi zone u kojima ti mladi "sportaši" se mogu tome sportu posvetiti.
Po tome je zona "A" zabranjena za kitesurfere. Nažalost se toga niko od njih i od mjerodavnih ljudi u klubu ne drži. Vozi se sve do Škanja pa i u Parile. Mogućnost za okupati se imaš samo onda ako je sačmarica u ruki ili da ti neko čuva leđa od njih. Interesiralo me je dobiti par informacija, kako se može ovomu bezzakonju stati malo na kraj. Uputija sam se sa još dva mlada Kominjanina prema tz.kitesurfer uredu,na moje pitanje odgovorija mi je jedan mladi (ja bi reka Splićanin) da oni imaju sve potrebne dokumente.
Znači li to, da Slovenci i ostali koji su samo naši "GOSTI" mogu radit što ih je volja nevodeći računa o našemu zdravlju i ljudskim i građanskim pravima!!
Jedna starija gospođa mi je dobro rekla na tu temu;"kakva država takav i zakon. A oni žele u EU!

Komentar od Administrator:
Odgovor napisao korisnik Guriš, greškom ulogiran pod Babuška.
Babuška
Piplić/ca
Piplić/ca

Broj postova : 1
Registration date : 21.04.2009

[Vrh] Go down

Postaj  Gurija on 18.07.10 19:59

Ma neee...
To su samo zona "B" i zona "C" otjerali zonu "A" u Galičak, a pošto je u Galičaku likovita glibina eto ti duple koristi od zone "A".

My status
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

Postaj  Borat on 22.07.10 8:50

vidit će mo šta će bit kad ja dođem a gospodin "musa" veliki pozdrav od ante vlahovića(ove godine te neću trpit)
Borat
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 151
Registration date : 15.02.2008

[Vrh] Go down

E-mail poslat MO Komin

Postaj  Guriš on 02.08.11 13:33

ŠTOVANE DAME I GOSPODO KOMINA,
BILO MI JE DRAGO DA MOGU OVE GODINE OBITELJI I PRIJATELJIMA IZ TRI EVROPSKE ZEMLJE POKAZATI NAŠU LIPU HRVATSKU I DOLINU NERETVE. LIPO JE BILO I POKAZATI NAŠE UŠĆE NERETVE, ALI SE NAŽALOST ČOVIK NIJE MOGA OKUPATI NA MIRU I U SIGURNOSTI OD KITESURFERA. LIPO IH JE VIDIT KAKO LETE,ALI SU OPASNI KADA LETE OKO TEBE ILI OKO MALE DICE. POKUŠA SAM DOBITI INFORMACIJU NA LICU MISTA, ZAŠTO SE NE DRŽE POJASA KOJI NJIMA PRIPADA ZA KITESURFING? ODGOVOR SAM DOBIJA,MI IMAMO DOZVOLU OD MJESNE ZAJEDNICE KOMIN ZA PROVOĐENJE KITESURFINGA. ZATO JE MOJE PITANJE ZA VAS,DA LI SMO MI MALI JUDI (KUPAČI) IZ KOMINA ILI NE, MANJE VRIDNI OD GOSPODE KITESURFERA IZ ČEŠKE,SLOVENIJE ILI IZ DRUGIH ZEMALJA??
BILO BI MI DRAGO DA MI ODGOVORITE SA JEDNIM E-MAILOM.ŠTA KAŽETE VI, KAO ODGOVORNI ZA SIGURNOST KUPAČA NA PLAŽI NA UŠĆU NERETVE?
MILAN MEDAK

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 1294
Registration date : 18.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Sponsored content

Sponsored content

[Vrh] Go down

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh]