Ništa gorega od nas samih

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Ništa gorega od nas samih

Postaj  Gurija on 24.02.08 22:26

Preuzeto sa Komin Blogera:
Tema:
nedjelja, veljača 17, 2008
Dani Komina
Da su Kominjani najbolji organizatori fešta, okupljanja i proslava, dokazano je i provjereno. Ništa nam tako dobro ne ide kao tulumarenje, bančenje, proslave, a svakako naša gostoljubivost, organiziranost i složnost za svaku je pohvalu. I dok čekamo da nam manje gostoljubivi i hladni Englezi priznaju nedavno (po drugi put) oboren rekord, jer zbog njihove nepogrješivosti i poznate nam bahatosti morali smo rekord obarati dva puta, a kako piše jedan lokani novinar; i da je trebalo, Kominjani bi obarali rekord još koji put iz samo jednog razloga: JER, TO JE KOMIN, a taj razlog nemogu dokučiti ni Englezi ni cijeli svekoliki svijet. Kad nam nešto tako dobro ide, a i najbolji smo u tome, ajmo to dobrano iskoristiti.

Stalno mi se vrti jedna ideja o organiziranju zanimljivih događanja u Kominu koji bi trajali nekoliko dana, a zvali bi se "DANI KOMINA". Već se o ovome pisalo na ovom blogu pod temom "Perspektiva Komina" (turizam). Događanja bi trajala 7 dana sa završnim danom Maraton Lađa. Ajmo redom kako bi to izgledalo:
1. DAN - Turnir u bočama (balotama)
2. DAN – Turnir u Šijavici
3. DAN –Turnir u Briškuli i Trešeti
4. DAN – Takmičenje u vožnji trupe na kratke staze za sve uzraste (discipline: vožnja u sjedećem položaju i vožnja u stojećem položaju)
5. DAN - Kominski triatlon (kombinirano takmičenje u vožnji trupe i prebacivanju tereta (npr.maže kupusa,dinje i vrše) s jednog kraja na drugi.
6. DAN – Takmičenje u spremanju kominskog brujeta.
7. DAN – Maraton lađa

Na turnire i takmičenja u svim disciplinama mogu se pozvati najbolje ekipe iz Opuzena, Krvavca, Rogotina, Kule, Metkovića i ostalih mjesta koji žele sudjelovati u ovim događanjima. Svi sudionici ovih događanja dobili bi diplomu (priznanje) za sudjelovanje i osvojeno mjesto. Kako je ljetno vrijeme doba u kojem mnogi Kominjani iz dijaspore posjećuju svoje rodno mjesto i doba je kada najviše Kominjana ima na jednom mjestu,predlažem da se odmah nakon maratona lađa, organiziraju dani kominskih rođaka i to na sljedeći naćin. Svaki dan po jedno prezime. NPR. Jedan dan okupljaju se svi Dugandžići iz cijelog svijeta i imaju svoju feštu, sutra dan to isto rade naprimjer svi Oršulići, treći dan svi Vlahovići i tako redom da ne nabrajam sva naša prezimena pa da koje ne preskočim jer će me neki zlonamjernici odmah obilježiti. Tih dana bi se okupljali na jednom mjestu svi Kominjani istog prezimena i imali bi svoju malu feštu na kojoj bi se susreli rođaci koji se već dugo nisu vidjeli i imali nekakav kontakt. Ovakva okupljanja postoje u nekim mjestima Imotske krajine i vrlo su zanimljiva, a osim toga povezuju i zbližavaju ljude iz mjesta.

U nekim mojim kontaktima već ima zaintereseiranih turističkih agencija koje zanima apartmanski smještaj za vrijeme maratona lađa. Dobra organizacija i realizacija ovih događanja privukla bi mnoge sponzore. Za organizirati sve ovo trebalo bi osnovati udrugu koja bi bila poveznica i koja bi sve ovo postavila na svoje mjesto. Ovim putem pozivam sve zainteresirane Kominjane da se izjasne o ovom projektu. Sve ideje su dobrodošle, potreban je timski rad, a da možemo, pokazali su i dokazali cijelom svijetu kominski Štrumpfovi. Ovaj projekt samo je jedan dio cijelokupnog projekta: "Smjernice razvoja turizma u Kominu" koji će biti predočen u djelovima na ovom blogu. Također ovaj projekt ima svrhu očuvanja domaćih tradicija i njihovo prenošenje na mlađi naraštaj.

tekst i fotografija Nenad
Nastavak slijedi.
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

Prvi dio komentara

Postaj  Gurija on 24.02.08 23:10

Napomena:čitajte prije od doli:
22.2.2008 0:19:52 | Neregistrirani korisnik [Braco Arizona]
Ajmo ljudi spustite loptu na zemlju a ne samo nabijanje pa bar smo mi komijani bili poznati kao veliki tehnicari i trkaci.Ja se samo malo salin vidin ima komentara kojima pomalo smeta javljane komijana iz svita a mislin da vecina nas voli svoje misto i njegove stanovnike.Ja sad govorin za sebe.Ja bi uvik tija pomoc svoje misto u svemu onom sto je u mojoj moci a nikad nebi nikome tija odnemoc.Normalno da mi koji zivimo vani dugo godina neznamo tocna desavanja u mistu,zato su moji komentari o svemu tome skrti,tija bi rec da niko od nas nece nista odnit na onaj svit sve ce ostat iza nas zato svaka osoba koja zivi neposteno triba da zna da je sveti Roko kraj svakog puta svi putevi tu zavrsavaju.Pozdrav svima od Brace.
21.2.2008 23:58:42 | Neregistrirani korisnik []
ip možeš jedino doznat ipscanerom ali ne i toga koji je pisao na blogu.prvo moraš hakirat blog da bi pokupio tragove ali opet ne možeš doznat identitet.lažem,ako radiš za FBI onda znaš tko smo svi mi.da ti ne pričam o programiranju,source codovima i sl.
21.2.2008 23:44:45 | Neregistrirani korisnik [zaostala],a je moj Aro mi smo previše zaostali u svijetu interneta,ajde pemetuj tamo di i jesi,a nas u selu se okani... još bi ti štogod reka,ali neću,a znaš ti šta...
21.2.2008 23:30:35 | Neregistrirani korisnik []
Aro! vi živite daleko od nas i u sređenom svijetu.u kominu je KAOS i vlada zakon jačega i tako već godinama.
21.2.2008 23:16:32 | Neregistrirani korisnik []
tipično "ljudi" tipično. može li išta da ne govorimo jedni protiv drugih.
NE TRIBA PLJUVAT NADA SE.
21.2.2008 23:11:54 | Neregistrirani korisnik []
je li tema i dalje dani komina ili nešto drugo?
koji vam je k....?
21.2.2008 23:06:20 | Neregistrirani korisnik []
"kole" de se potpiši imenom i prezimenom tako da kad te sretnem pljunem u sred očiju. đubre cigansko,pitaj glavara đorđe a možeš miroslava vlahovića (gracu).buntića.da nisi možda jedan od onih sa imanja ili od onih što su dobili državne stanove.
21.2.2008 22:53:22 | Neregistrirani korisnik [Aro]
Vrlo dobro - vidim da nemate pojma na koji nacin se moze otkriti odakle potjece (Smece) koje stavljate na ovaj blog. Kao sto i sami kazete da niste dorasli s pameti a ni sa tehnologijom. Sad vam mogu reci da vec sad znam odakle dolazi to smece - a ime korisnika ce se otkriti po adresi odakle potjece racunalo. Ovo nije Komin - ovo je daleko tehnicki opremljena postaja o kojoj vi nemate pojma. Nikakvi prekrsaji nisu uvazeni a ni tajne individualaca - jer ovaj blog nema s time nista. Napominjem kao sto to uvijek cinim sa najboljim namjerama u mojim komentarima: Molim Vas da vec jednom dodete pameti i prestanete s medusobnom svadama. Cijeli svijet prati vase gluposti. Na koji nacin vi mislite postici uspjeh: - u drustvenom - ekonomskom ili bilo kojem pogledu - sa(Svadom) ili lijepom rijeci i razumjevanjem ma bas svakoga - (loseg i dobrog) - jesmo li najprije Kominjani a Onda Neretvani. I jos jedno - da ja nisam tu fizicki ali nemojte zaboravit da sam roden tu i nemozete mi oduzimat nikakvo pravo najprije Kominjana a onda Neretvana. Bad luck if you don't understand. Voli vas Aro - Australia
21.2.2008 22:12:32 | Neregistrirani korisnik [kole]
koji bjednik,napuvanac a još k tome lažljivac nisi ti niti nitko od tvoji ima ništa sa tri miksera betona nego mjesni ured.lažljivče i jado boje da ne dolaziš na ovaj blog jer si pun mržnje.IIŠŠŠŠ
21.2.2008 21:50:39 | Neregistrirani korisnik [puš maj kar]
evo da ne napadaju samo raštiku sad ću ja tebe i druge.svi vi bijednici i ološi koji govorite skriveni i serete,imajte muda pa napišite otvoreno šta mislite i naravno podpišite se punim imenom i prezimenom.cigani,ja stojim iza svojih stavova a vi ste šaka jada.Ti NULO šta mene komentiraš,bar se potpiši svojim usranim imenom i prezimenom. Da je svaka kuća u selu učinila dobra kolko je učinila moja komin bi blista.Samo prošle godine doveli 3 miksera betona za put kod stanice.I da je sriće da nikad nismo ništa jer je u selu većina poput tebe,jadu bijedni. ma ne da više nikad neću ništa komentirat,nego neću više uopće čitat ovaj blog ni bilo što o kominu. serem se na tebe i sve takve poput tebe.
21.2.2008 21:07:35 | Neregistrirani korisnik []
Aro stoj s mirom kad ti je Bog da netribamo uvozit pamet nema postenja
21.2.2008 19:50:19 | Neregistrirani korisnik []
kome ide kirija od mesnice kod joze,banke,studenca i "boyove" škatule???? Točno kako kaže D.M. ip adresu možete doznati ali ne i korisnika.Aro,što bi ti možda gps trackerom tražio tko piše pod nickom raštika.jesi pametan.da znaš da nam u hr.nedostaje takve pameti.
21.2.2008 19:44:52 | Neregistrirani korisnik [ante]
pun mi vas je k...ac šta se moram tako izrazit.jeste li možda vi gospodo pijani i drogirani ili smo mi ostali možda bolesni u glavu.što bi vi htijeli?sad ste se našli vi neki u selu koji ste godinama hapali i radili kontra sela,i vi neki koji ne živite ovdje a hoćete nam soliti pamet a niste u našoj koži.šta vi hoćete?većini paše kaos u državi jer možete nastaviti raditi ono što ste radili za vrijeme rata a sad bi to htjeli čak to legalizirat.samo je kod vas crna boja bijela, a bijela crna.niste vi ludi ali se pravite ludi fiškali!
21.2.2008 19:20:06 | Neregistrirani korisnik [d.m.]
Ja nisam Raštika,stavija sam svoje inicijale.E pa moj prijatelju,ja samo kažem svoje mišljenje i neke činjenice koje sam ja uočija.Over and quit-ja sam gotov s raspravom ode...kažem ja,osinje gnizdo je raštika dirnila,općina i interesi ljudi koji se bore za općinu...eto pa sudite sami zašto se baš ti pojedinci bore za općinu.Zbog vlastita interesa...kasno ćete svatit u šta ste ušli,a jaki su vam vođe,i daleko ćete
21.2.2008 18:58:17 | Neregistrirani korisnik []
ko je primjetija ovo. od kad nema protagore, javlja se raštika, .., amo otvorit glasanje koje će čovik iduće ime uzet
21.2.2008 18:53:40 | Neregistrirani korisnik []
d.m. i raštika je isti čovik, on u biti često piše samom sebi. A ti Ante, mlad si momak pa kad ti je već tako loše u Kominu, velik je svit, ajde negdi di nećeš biti tako "u kurcu".
21.2.2008 18:37:18 | Neregistrirani korisnik [d.m.]
Raštika nije kriva ništa,sve šta je rekla ima pravo.I džabe je nju osuđivat bezveze,samo jedan komentar je dala i navalili svi na nju.Očito je dirnila u osinje gnizdo.A što se tiče otkrivanja ip adresa,ne maštajte i ne sanjajte,jer se dobro zna da je na blogeru nemoguće otkrit ip adresu.To se krši s njihovim pravilnikom koji čuva anonimno pravo svakog blogera.
21.2.2008 17:23:02 | Neregistrirani korisnik []
dakle uhvatimo lopova dzaba je pisat ove referate
21.2.2008 16:59:49 | Neregistrirani korisnik [ante]
ne mogu a da se ne uključim."Nenade" čujem ja toga dosta takvih priča "prijeđimo preko svih problema od prije i počnimo ponovno.zaboravimo tko je krao u zadrugi,ukrao novac za adaptaciu doma i dr" slušaj,sit sam takvih priča.lopov je za mene uvijek lopov!Vi ako će te ih na taj način abolirati ja sam protiv.u hrvatskom jeziku nema tvrdo i meko ć ili č.taj netko je očito dobro upoznat sa situacijom u kominu. citiram:Upitam se; KOMIN koji je to svijet, koji je to nivo rasudjivanja, ej pa gdje sam se ja to rodio. e moj nenade što vi mislite što je komin?možda neko mjesto iz bajke na žalost mjesto iz horora. aro ti ili vi nemam pojma tko ste NEMATE POJMA o mrežama i nema šanse da vi ili bilo tko drugi otkrije tko piše osim internet poslužitelja. ip možeš znati ali ne i tko je korisnik iste adrese.
21.2.2008 8:26:20 | Neregistrirani korisnik [Aro]
E bas je ovaj put prekipjelo ne samo meni vec izgleda svim ljudima dobre volje. Prije nego prijedem na komentar -(Rastika moze lako biti da nije Kominjani - u analizi teksta i izrazaja - upotrebjaje (ch) a ne ono tvrdo - sto po svoj prilici izgleda da je jedan od nasih susjeda. Ali bez obzira (K U K A V I C A - S T A K O R) koji nema hrabrosti da izide pred ljude - cista lica. Po mome misljenju podmetaljka - namjerna. Kominjani - nek zavlada totalna tisina na Rastikine izjave - nije potrebno odgovarat na (njegove-njene) komentare. Nenad , Ana i svi ostali koji neumorno radite na cuvanju nase doline i Komina nemojte gubit zivce jer mislim da rastikini komentari nemaju - nikakvu specificnu vrijednost.Mislim da nas intelekt je daleko od njegovog. Nastavite s programom rada za buducnost na moralnom - ekonomskom - ekoloskom - turistickom i u svim granama koje pridonose boljoj buducnosti nase Doline Neretvanske - Komin i ljudi koji zive tu. Od sada svaka rastikina rijec bit ce analizirana - od srane experta dok ga ne uhvatimo ili njegovo racunalo ili s kojim se sluzi probat cemo da otkrijemo-mozemo biti specificni u nekoliko stotina metara. Kazem probat cemo. Hvala vam svima vas uvijek Aro - Australia
20.2.2008 21:55:33 | Neregistrirani korisnik [Oliver]
Dundo Neno svaka cast ne bi smislija ovakav komentar da sam ga pensa 10 dana.Evo gledam skoro 60 komentara na temu,od toga 5 suvislih i vezanih uz temu...ljudi ja bi se zamislija...tj vec jesam.
20.2.2008 21:50:32 | Neregistrirani korisnik [ujko]
Odlično komentar Nenade,pa neće nas tu neka beznačajna količina zelenjave sputat za bolje sutra našem mistu.
20.2.2008 21:42:52 | Neregistrirani korisnik [Nenad]
Ocekivao sam vise ideja u komentarima na pnudjenu temu, malo vise orginalnosti, ponudjenih rjesenja u stvaranju jednog projekta u interesu Komina. Nazalost, oÄ?ito je da kvocjent inteligencije pojedinih kupusa, rastika i bezimenih huskaca nemoze apsorbirati ovoliko slova na jednom mjestu, te im je jedina krinka od vlastite bjede i nesposobnosti pluvanje po svemu i svakome. Kad procitam ovdje neke komentare imam osjecaj kao da sam pogrjesio temu. Upitam se; KOMIN koji je to svijet, koji je to nivo rasudjivanja, ej pa gdje sam se ja to rodio. Koja je to genetika, koja je to pogresna mutacija nastala u prirodi da ste tako sjebani i glupi da nam se zbog vas nekolicine budala cijeli svijet ruga. Ali samo da znate, vas par srolja, Komin ce ici naprijed i gradit ce svoj brend koliko god vi gojili i cuvali svoj primitivizam zvan rastika ili neregistrirani korisnik. Mi idemo naprijed, a vi ostajte zatucani i lajte na sva zvona da u Kominu pored ljudi, zivi i nekolicina kretena.
20.2.2008 21:24:14 | Neregistrirani korisnik [kominjanin]
Tako je...pusti Ana budalu,vidiĹĄ iz same priÄ?e da nezna Ä?ovik ni di Ĺživi...Ana ja Ä?u te uvik stat obranit,znan da se bez ikakve naknade troĹĄeÄ? svoje gorivo i pare boriĹĄ za Neretvu.Eto...samo naprid
20.2.2008 20:52:35 | Neregistrirani korisnik []
A moja Ana ja ne znam sa kim ti raspravljaĹĄ onaj koji ti to piĹĄe taj je niko i niĹĄta budala koja nema drugog posla nego samo ĹĄvrlja i zameÄ?e svaÄ?e naokolo a ti si pametna i odrasla osoba pa se ne spuĹĄtaj na budale i nitkova razinu....
20.2.2008 20:45:41 | Neregistrirani korisnik [Ana]
Je,radi se, nego ĹĄta - na cestama rade VaraĹždinci, a sve se gradi baĹĄ za tuÄ?i kapital, a ne za Neretvane. Mrzim i prezirem laĹžove i kukavice,a takav si i ti koji govoriĹĄ (laĹžeĹĄ)da sam zaustavila nasipanje nekog puta. Ja Ä?ak i ne znam o kojem putu govoriĹĄ, a nije me ni briga, sve ĹĄto radim-radim javno, za sve imam dokaze, a takvi nepotpisani kukavelji mogu samo lajati iz svojih jazbina pod firmom neregistriranih kukavica.Reci ime, junaÄ?e Kominski!
20.2.2008 20:04:21 | Neregistrirani korisnik []
Mogu napraviti samo sa sobom. NiĹĄt ostalo i nebih pokuĹĄavao, mislim da je gosp. Ana prije par godina zaustavila nasipanje puta do uĹĄÄ?a. Onih par stonina metara. Ja imam razvijeno razmiĹĄljanje i znam ĹĄto govorim. Idiotarija je govoriti, zabraniti da dimi ĹĄto se cesta radi, ona se radi zna se zbog Ä?ega a kako Ä?e se napraviti ako ne dimi. Postoji odrĹživi razvoj a kapital je tu i moĹže ga se uzeti a ako ne, ode on dalje on ne Ä?eka. Tako i ta luka i praĹĄina morat Ä?e se i ona srediti, dotad glavno da radi i da se ljudi zaposle.
20.2.2008 19:43:25 | Neregistrirani korisnik []
Ma pustite budalu...to je jedan od onih sto optuziva i Gospodina Boga sto ga je stvorija...svak je kriv a bas me zanima sta je on napravija ?!
20.2.2008 19:37:21 | Neregistrirani korisnik [Ana]
Po vaĹĄoj teoriji nisam niĹĄta napravila, a ĹĄta mislite koko je o tome je pisalo u svim medijima koji su od nas, a ne od vas dobili obavijesti, a ja sam to prijavila i Ĺžupanijskoj inspekciji. Vi me opstruirate, a sada me optuĹžujete da niĹĄta ne radim, kao da za to primam plaÄ?u. Dobro vi i kaĹžete, prestat Ä?u ja biti idealista, eto vam vaĹĄe ribe, geocid, ubijanje strujom, kraÄ?a prĹžine, ... ĹĄta sve nisam radila u ovih 12 godina, dok ste vi samo gledali, ĹĄutili, ili baĹĄ to radili. Naravno da sam ja kriva za sve zlo ĹĄto se Ä?ini. Kriva sam i za azbest, i za praĹĄenje luke, i za ovo praĹĄenje kod gradnje, ma sve sam vam ja kriva. Ja nisam iz Neretve to je moj najveÄ?i grijeh. Sram vas bilo!
20.2.2008 18:54:44 | Neregistrirani korisnik []
GospoÄ?o Ana iz LN, vjerovatno jedeĹĄ ribu koja je na taj naÄ?in ulovljena. To svi znaju a da vi sad neznate i nestoji baĹĄ. Ĺ to dosad niĹĄta niste napravili?
20.2.2008 18:15:48 | Neregistrirani korisnik []
SVE NJIMA ONI SU PRAVI RVATI
20.2.2008 17:25:52 | Neregistrirani korisnik [Brgud]
Znaci nama triba uzet a hercegovcima dat,ko da i mi nismo Hrvati.Pravi Hrvat triba pomagat svoju drzavu a ne je krast.Ako se ovako nastavi necemo je dugo imat samo ovaj put nemoremo krivit srbe nego sami sebe.
20.2.2008 17:16:10 | Neregistrirani korisnik [kominska dica]
kominskadica.blog.hr
20.2.2008 17:05:13 | Neregistrirani korisnik [srbija]
kosovo je srce srbije
20.2.2008 13:49:48 | Neregistrirani korisnik []
Neka primaju hercegovci plaće i naknade. Oni su Hrvati i treba im dati, na ovi ili oni način. To su gluposti što govoriš.
20.2.2008 13:39:39 | Neregistrirani korisnik [Ana iz LN]
Kad smo mi iz Lijepe naše dizali galamu radi geocida i trovanja gambora, nema šanse da je itko od vas to htio priznati. Najbolje da vi koji to znate lipo pošaljete anonimno meni spisak, a ja ću znati što s njim!
20.2.2008 13:17:57 | Neregistrirani korisnik []
ma dobro rastika sta nisi primlatija toga sto si ga vidija di baca geocid?trova je i tebe nije samo nas
20.2.2008 12:28:41 | Neregistrirani korisnik [raštika]
zovite i trovače što bacaju geocid za gambore.boli boli ,boli do boli.
20.2.2008 9:21:00 | Neregistrirani korisnik [Mare]
Super,samo neka pocne polovicom 06.mjeseca tako da i ja stogod vidim :-)
20.2.2008 7:09:40 | Neregistrirani korisnik [Slana srdela]
Rastika -Smrdis po kiselom kupusu na njivi na jesen kad se zaoraje. Jedes (-----)i smrdis po njia - pa mislis da je svak kao i ti.
19.2.2008 23:15:55 | Neregistrirani korisnik [lvolare4]
jako lijepa slika
19.2.2008 22:41:24 | plovila
Čini mi se prekrasan miran gradić, veeery nice
19.2.2008 22:14:03 | Neregistrirani korisnik [Aro]
Kominjani moji, daj prestanite biti (Negativni) i kritizirati, misljenja pojedinaca.Svak ima pravo da se izjasni - jer prema tome mozemo vidjeti reagovanja induvidualaca na teme bas koje kritiziraju. Molim vas nemojte se vrijedat jer to nije lipo vidit. Umjesto toga (Ujedinite se)- nadite zajednicku rijec - da bi ste sto postigli. Zar vam nije dosta kritike sa strane a uostalom vase komentare prati cijeli svijet. (Slozna barca kucu grade a neslozna razgraduju). Birajte koju zelie.I samo jos jedna stvar - Ne kritizirajte svoje mijestane koji neumorno rade za vas i mijesto - u suprotnom -morate biti zahvalni takvima - jer sami niste za to sposobni. Uvijek vas Aro
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

[Vrh] Go down

Komentari Kominjana i inih na zadanu temu

Postaj  Gurija on 29.02.08 20:18

Napomena:Čitajte prije od doli! Exclamation
22.2.2008 21:00:06 | Neregistrirani korisnik [M]
101 Dalmatinac oli ti Dalmatinka ...he..he..he..
22.2.2008 20:40:22 | Neregistrirani korisnik []
Jupiiiiiiii stoti komentar.......
22.2.2008 20:35:23 | Neregistrirani korisnik []
jos jedan iiiiiiiiiiiiiiiiiiii
22.2.2008 20:30:14 | Neregistrirani korisnik []
Dzaba ti njima govorit oni vole ode...
22.2.2008 20:25:00 | Neregistrirani korisnik [Nenad]
Stotinu pitanja postavljeno je na ovom blogu, ali nigdje pravog odgovora. Zašto? Kome je postavljeno pitanje. Nekome (no name) tko zna odgovor . Tko postavlja pitanje? Ljudi sa skrivenim indetitetom. Prozivaju se i optužuju mnogi, a onaj koji optužuju herojski skrivaju svoje ime i prezime. Mislim da je ovo kriva adresa za takva pitanja, osim toga oni koji postavljaju pitanja znaju kome ih trebaju u lice uputiti ali nemaju muda za to, a ovaj blog im služi za pokazivanje vlastite "hrabrosti". Samo naprijed heroji! Da ne zaboravim, svi oni koje zanima problematika mjesta i imaju pitanja, izvolite, napišite temu i otvorite svoj blog, usput ostavite svoj potpis, ako mislite da bi to bilo časno i pošteno. Za to vam ne treba više od 15 minuta. Iskoristite svoje demokratsko pravo na koje se pozivate. Ostavite ovaj blog onima koji se žele družiti i baviti ponuđenim temama.
22.2.2008 20:03:35 | Neregistrirani korisnik []
nisu vise popularne desinacij Amerika Australija itamo daleko sad i mladi otamo dolaze u Evrpu Evropa je zakon
22.2.2008 19:02:36 | Neregistrirani korisnik []
ja se nisam obogatila u Americi niti je to moja zemlja niti bi tila u njoj umrit ode penzjoneri zive kao svugdi jedvo lizu putem moraju radit neki posa da bi prizivili ivratit cu se
22.2.2008 18:31:13 | Neregistrirani korisnik [maslina]
zasto bi pobrisa sve? pobrisat one koji vrjedaju, a ima tu i dobrih pitanja sto se tice Komina...svaki stanovnik ima pravo da znade kolika se kirija placa na vec navedenim mjestima i kome se placa...sad smo ipak u demokraciji i takve stvari treba da budu prozirne...ili smo jos u posljedicima komunizma gdje se je sve tajno muckalo...
22.2.2008 18:01:28 | Neregistrirani korisnik [Marina]
šefe zašto ne pobrišeš ovo sve?? Smile)
22.2.2008 16:33:27 | Neregistrirani korisnik []
ima nas dosta koji bi zelili znat gdje ide kirija koju banka, mesnica i drugi placaju....dali je to tajna?
22.2.2008 14:41:19 | Neregistrirani korisnik [protagora]
Svaka rasprava na ovom blogu po starom običaju završi vriđanjem.Zašto?Nismo u stanju saslušat drugačije mišljenje.To onda znači da patimo od manjka kulture.Komin je moga imat općinu da je želija,ali nije.HDZ je procjenija da nama općina ne triba.Kako sada stvari stoje nećemo je ni dobit,premda bi ja to silno želija.Smanjuje se broj sudova,EU uskoro traži i smanjenje jedinica lokalne samouprave.Po običaju mi smo zakasnili.Sada su nam svi krivi i svak nas mrzi?Ja ipak mislim da smo krivi sami sebi.Birali smo krive ljude,koji gledaju samo sebe,pa je i logično što smo tu di jesmo!Pozdrav svima .
22.2.2008 14:09:20 | Neregistrirani korisnik [pohvala za raštiku]
Šta ste navalili na raštiku?Očito vas nešto boli.Obožavam komentar raštike,jer dira problem.
22.2.2008 11:56:49 | Neregistrirani korisnik []
aro de se potpiši da svi znamo tko si.jedva čekamo da nam dođeš,pa da nas nasmijavaš.
22.2.2008 10:31:47 | Neregistrirani korisnik []
Braco je posla pare za strumpfove sad...za one koji nisu znali,a nemojte mi niko prigovarat protiv Kominjana vanka,oni su dio Komina i ovog bloga,nasi predstanici vanka.I vidite da ce ucinit sto je god u njihovoj moci!Nema se razloga govorit ista protiv njih.Mozemo se nadat da ce doc kad budu dani Komina i to je to!
22.2.2008 9:21:04 | Neregistrirani korisnik []
Amo sad kad smo se lipo ispljuvali opet malo o ideji "Dani Komina"...
22.2.2008 7:57:27 | Neregistrirani korisnik [Nenad]
Možda bi lijepo bilo kad bi se u vrijema održavanja:"DANI KOMINA" organizirale dvije ili tri kazališne večeri. NPR, da se u Kominu održi nekoliko pretstava na otvorenom. Mogli bi pozvati satiričko kazalište "Kerempuh", "Jazavac" ili "Vidra". Lijepo bi bilo u Kominu pogledati predstave: "Brak iz računa" ili "Jebote koliko nas ima" ili možda nezaobilaznog "Hamleta iz Mrduše Donje". Za neke bi to bio prvi dodir sa čarima kazališta. Novci za ove predstave moglu se isposlovati iz opčinskog proračuna za kulturu ili bi se moglo izravno tražiti od ministarstva kulture. Neki dan sam se susreo s Jadranom iz ex "Daleke Obale", rekao mi je da Bana i njegov bend za pojedine koncerate sponzorira "Tuborg". I o tome bi se dalo razmišljati . Nekad u stara vremena Komin su posječivali estradne zvijezde i održavali su se koncerti. Zašto ne! Koncert na pržini. P.S.Ljudi moji izađite iz vlastith horora, učinimo ovaj svijet ljepšim, a za to nam ne treba ništa osim malo ljubavi i uzajamnog poštovanja.
22.2.2008 6:23:20 | Neregistrirani korisnik [Braco Arizona]
Nerigistrirano korisniku?.Uvik cu rado pomoci bilo kojoj osobi iz moga mista koja bi tila doc u Ameriku.Ja se nikad i nemislin vratit za stalno jer kao sta si reka Amerika je moja zemlja sada slazen se .Samo bi volija ako bog da da dozivin penziju onda bi tija dolazit liti dva tri miseca koliko mi se bude stalo,jer kad si u penziji onda nema nekih velikih obaveza a vrimena koliko oces to je jedina stvar koju novac nemore kupit.VRIME.Pozdrav tebi i cilomu mistu
22.2.2008 6:14:24 | Neregistrirani korisnik [Braco Arizona]
Tija bi jos rec da se ja i ne slazen da mi izvana dajemo razno razne prijedloge kako ce te vi radit ili ziviti ili sta bi tribali radit za dobrobit mista,to vi sigurno znate bolje od nas a mi koji smo vani bi mogli pomoci vase projekte jedino novcanim prilozima onoliko koliko svaka osoba moze ili zeli pomoci.Ja se ne slazem da svi Hrvati koji zive van imaju pravo glasat a ne zive u zemjli niti placaju porez a imaju utjecaj na politiku i zakone zemlje u kojoj ne zive ili samo povremeno dolaze.Covik ili zena su stvoreni da side na jednoj katrigi a ne na dvi.Puno pozdrava mome najdrazem mistu Kominu i svim njegovim stanovnicima.
22.2.2008 1:14:21 | Neregistrirani korisnik [Aro]
zaostaloj -21/02/2008 time 23: 44:45 I ti si zivjela u ovom svijetu valjda si dosta svijesna sto je Demokracija a lijepo te molim da ne vrijedas jer nisam tebe licno spominjao. Uvijek govorim realno i u korist onog sto mi su srcu stoji a sto ti sad imas na raspolaganje. Ako ti ne pase - skloni se. Najlijepsi pozdrav Aro
22.2.2008 0:55:37 | Neregistrirani korisnik [Aro]
Neregistriranom korisniku 22/02/2008 time 23:58: 52 HVALA NE TRAZIM SAVJETE - A NITI RADIM ZA (FBI)-ZNAM STO SI PO ZANIMANJU. I BILO BI VRIJEME DA SE INDEFICIRAS ILI SE BOJIS (FBI)GDJE SI JOS ZAGLIBIJA? VIDIM HRVATSKA POLICIJA VRSI OPERACIJA I U PRITVORU JE VISE OD 200-TINE KRIMINALACA. NEMISLIM DA TO IMA STO SA TOBOM.
22.2.2008 0:29:50 | Neregistrirani korisnik []
gospodine braco! na žalost takva vam je situacija.svoj novac čuvajte za svoju obitelj i ne pomažite kominu jer njemu nema pomoći.ako pomožete nitko vam neće biti zahvalan nego će vas još i prozivati.nije vam to potrebno.komin i hrvatsku izbjegavajte u širokom luku jer ako dođete mogli bi vas "izmusti".amerika je sada vaša zemlja i ostanite di jeste jer će hrvatska sigurno u skoro vrijeme doživiti financijski krah odnosno bankrot. najveća pomoć bi bila da nekoga podinete i pomognete vani tako da se spasi.i da se taj lanac nastavi jer ovdje definitivno nema budućnosti
Napomena: čitajte prvo od doli.
Ima toga još.
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

[Vrh] Go down

Re: Ništa gorega od nas samih

Postaj  Gurija on 29.02.08 20:21

Komentar Vašeg Administratora: