Smeće u Neretvi i oko nje

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

Smeće u Neretvi i oko nje

Postaj  Gurija on 12.03.08 19:48

Privozija sam se neku večer priko rike barkom i puče mi štift taman šta sam se otisnija od kraja.
Obzirom da sam ima samo brokvu u torbi s alatom poslužila je i ona za nevolju.
Uglavnom,kad sam podiga pentu(vanbrodski motor) ima sam šta i vidit...
Naletija sam na podvodnu minu u obliku 5-6 x 2-2,5m PVC folije ili nailona.
Sad me zanima je li palo na pamet onome/onoj dok je to baca/la šta će mu/joj sve opsovat onaj kome se taj nailon ulovi oko propele dok ga razmotava,koliko tom anorganskom(umjetnom)tilu triba da se raspadne,ide li ribu koja se u rici ulovi i koja pliva i kusa komadiće tog nailona i je li ta riba kancerogena.
Ovu zadnju rič ne triba puno pojašnjavat,jer nam je svima jako dobro poznata,na žalost.
Pitamo li se zašto dolina Neretve ima najveću stopu smrtnosti u Hrvatskoj od raznih oblika oboljenja od raka...To nije pusta priča,mili moji i premili,nego statistička činjenica.
Reći ćete da nije to od smeća.
I nije,samo...Nije samo od smeća,ali je i to jedan od okidača koji pokreću ovu zloćudnu bolest.
Ako mislite da smeće ne isparava i time ne ispušta štetne plinove,grdo se varate.
Krajem ceste imamo kontejnere(kakve-takve),zato apeliram da ih punimo umisto da bacamo u riku,jer plaćamo misečnu naknadu ''Izvoru'' da odvoze smeće.
Potrudit ću se da obradim i ostale stavke onečišćenja i onečišćivača koji pridonose visokoj stopi smrtnosti od raka,a molim i Vas cijenjene korisnike Komin foruma da mi pomožete u tome i pridonesete svojim komentarima i prijedlozima borbi protiv općeg zagađenja.
Unaprijed Hvala.
P.S.Nemojte mislit da je ovaj post namjenjen isključivo Kominjanima.
Ovaj post je namijenjen svima kojima je Neretva uz kuću,zgradu ili baraku.

Zadnja promjena: Gurija; 12.03.08 20:51; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Nadopuna.)

My status
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

Re: Smeće u Neretvi i oko nje

Postaj  Guriš on 12.03.08 20:35

E moj brate,ko će naučit jude pameti.Onako kako im je u i oko kuće,tako se ponašaju sa prirodon i okolišon. Godinama se bacalo i baca,sve vrste smeća u riku ili pod korniž.I pored toga da postoju oni jadni kontejneri po Kominu,i da se zanjih plaćaju komunalije.Ali se otpad još uvik baca u riku!! A ti Nenade pitaš ;di su nestale "gere" iz Neretve ? Pa zna se;glinica iz Mostara,a smeće od Metkovića pa do Ušća.... Sve to mora Neretva progutat.
Nemože nam tu ni naš Sv. Ante pomoć,ako to nećemo sami uzet u ruke !!
afro :bom: afro

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 1294
Registration date : 18.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  frajer on 02.04.08 19:03

Lako da je smeće u Neretvi nego i na krajevima.
Primjer 1. Svi što prodaju na magistrali gdje bacaju propalu robu, ambalažu, i sav ostali popratni materijal? Sebi iza leđa, iza svakog prodavača postoji gomila i dokle tako? Treba li njima kontejner? Postoji li za njih komunalna naknada?

frajer
Piplić/ca
Piplić/ca

Broj postova : 18
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Vlajina on 13.05.09 20:04

Pozdrav ekipi ...
ma neki dan mi nešto pade na pamet vezano za Ušće. Imam jednu ideju...možda bi mogla biti kao dobar poticaj da se nešto ovo ljeto napravi na ušću...po pitanju čišćenja, uređenja, održavanja.
Mi na poslu stalno kupujemo fotografije sa interneta. U grafičkom dizajnu bez dobre fotke nema posla.
Trenutno radimo na nekoj knjizi i trebaju nam fotografije Metkovića. Nigdje nismo mogli naći na stockovima fotke Metkovića, doline Neretve, Ušća, Baćine...dok npr, sve vrvi od Dubrovnika, Zagreba, zagorskih dvoraca i Kornata, a desio se po koji Split i Bol na Braču. I to me baš naljutilo. A te fotografije što se kupuju, uploadiraju većinom registrirani korisnici(ne može jednostavnije)...koji od prodaje imaju proviziju. Grozno mi je što korisnik nema priliku u pretrazi CROATIA, vidjeti ljepotu Ušća, Neretve...i onda mi je sinula IDEJA!
Zašto za početak ne bi probali fotografirati (profesionalno) neke dijelove krajolika (one koji su čisti i uređeni). Ponuditi to na javne siteove za prodaju fotografija ili npr naš forum obogatiti s tim, napraviti na njemu prezentaciju ušća, floru i faunu, ljekovito blato. prirodni spa... A to bi nas sviju natjeralo da čistimo i uredimo ono što nigdje drugo ne postoji. UŠĆE!

Ajde ljudi...nedavno su kod nas Ljubuški i Široki Brijeg izdali monografije. Sela se promoviraju a prirodne ljepote zapostavljaju!!!NEMA ŠANSE

Vlajina
Piplić/ca
Piplić/ca

Broj postova : 17
Registration date : 11.04.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Gurija on 14.05.09 18:53

Nevista, ti si nepresušno zlatno vrelo ideja.
Dragi moji forumaši, fotoaparate u ruke i udri štrokat.
Kako to izvesti, molim za prijedloge, da ako uploadamo fotke na javne siteove za prodaju i da prikupljeni novac ide na jedan račun namijenjen isključivo održavanju
našega ušća Neretve?
Dakako, možemo i ovdi na forumu promovirat prirodne lipote našega zavičaja... ali...
materijalne koristi neće bit.
Malo ću osobno istražit mogućnosti pa se javit sa rezultatima.

Još jednom, veliko bravo, nevista up with a wink

My status
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

Postaj  Edo on 17.05.09 12:01

Vlajina je napisao/la:Pozdrav ekipi ...
Mi na poslu stalno kupujemo fotografije sa interneta. U grafičkom dizajnu bez dobre fotke nema posla.
Trenutno radimo na nekoj knjizi i trebaju nam fotografije Metkovića. Nigdje nismo mogli naći na stockovima fotke Metkovića, doline Neretve, Ušća, Baćine...dok npr, sve vrvi od Dubrovnika, Zagreba, zagorskih dvoraca i Kornata, a desio se po koji Split i Bol na Braču. I to me baš naljutilo. A te fotografije što se kupuju, uploadiraju većinom registrirani korisnici(ne može jednostavnije)...koji od prodaje imaju proviziju. Grozno mi je što korisnik nema priliku u pretrazi CROATIA, vidjeti ljepotu Ušća, Neretve...i onda mi je sinula IDEJA!

Evo na sljedećem linku ima nešto mojih fotografija s ušća ... Smile Eto ako ti se svide, ustupam ih bez naknade, dovoljno je da me se navede kao autora ... Naravno, ako bude postojala zainteresiranost, šaljem fotografije u većoj rezoluciji ...

http://fotozine.org/?knjiga=galerije&poglavlje=1175&list=11422

Pozdrav,

Edo

Edo
Piplić/ca
Piplić/ca

Broj postova : 2
Registration date : 17.05.2009

[Vrh] Go down

Postaj  Vlajina on 19.05.09 19:04

Super su ti fotke Edo, artističke totalno. I zamislite recimo da s vremenom počnemo i sa akcijama...npr, serije fotki...onda...biljne vrste, životnjske vrste...
jer ljudima samo treba poticaj...ma u početku fotke mogu biti "home made"...kasnije se mi ufuramo u izradu prave fotografije...neka svatko šalje svoje rezultate "štrokanja". Vidjela sam na www.fotosofia.com recimo poznati Hrvati i Hrvatice uploadiraju svoje fotke s nekih putovanja...nešto je smeće nešto je drama dobro...taj na princip treba. A imam ja i "štelu" u muzeju u Vidu, pa možemo i napraviti izložbu najboljih fotografija. Šta ti je reć Hercegovka, ih!

Vlajina
Piplić/ca
Piplić/ca

[Vrh] Go down

Postaj  Edo on 20.05.09 7:30

Ovo lito se spreman napravit jednu seriju fotografija s ušća, a ako stignem i iz još ponekog kutka doline ... Ova ideja s Vidom mi se sviđa Smile ...

Edo
Piplić/ca
Piplić/ca

Broj postova : 2
Registration date : 17.05.2009

[Vrh] Go down

Postaj  Vlajina on 20.05.09 19:24

Ja ću doći isto sa fotoaparatom jedan vikend, čekam da mi Borat prizdravi, jer ne smije na sunce još. Ja i on ćemo cijeli dan fotkati neke prizore....stvarno mi je drago da su neki od vas zagrijani, osjećam da tom dijelu Hrvatske nedostaje prave promocije, a to treba mijenjati. Neretva i kroz Mostar prolazi, ali nije lijepa kao dolje...

Vlajina
Piplić/ca
Piplić/ca

[Vrh] Go down

Postaj  Guriš on 18.08.09 22:50

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

[Vrh] Go down

Postaj  Guriš on 18.08.09 22:58

Izgleda da se nije ništa naročito prominilo u 2009 god. na Ušću sa čistoćom. Evo par slika sa moga ovogodišnjega odmora.
Image Hosted by ImageShack.us

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

[Vrh] Go down

Postaj  Guriš on 18.08.09 23:00

Image Hosted by ImageShack.us

Guriš
Co-Administrator