U malo općina Komin

Prethodna tema Sljedeća tema Go down

U malo općina Komin

Postaj  Nenad on 17.03.08 8:11

Stalno se spominje općina Komin, svi su željni informacije
više. Pokrenuti ovu temu značilo bi uvalit se u kašetu brokava. Protivnike,
pljuvaće i svakojaka sranja nameće ovo pitanje pa se o tome i šuti. Na
Kominskom blogu učestalo u komentarima, od neregistriranih korisnika postavlja se
ovo pitanje, ne vjerujem da ga postavljaju dobronamjernici, već oni koji su
željni svađa i pljuvanja, jer da su dobronamjernici onda bi se potpisali ispod
pitanja. Pa evo ja ću iskoristiti svoje demokratsko pravo, pa nekako progovoriti
o tome. Nisam član niti jedne stranke i politički sam laik, politika nikad nije
bila dio mog interesa, bolje rećeno totalno sam apolitičan. Iznad svega volim
Komin, i želim svom rodnom kraju napredak i prosperitet, da me nebi netko krivo
shvatio. S obzirom da sam laik u politici, molim sve one koji bolje znaju o ovome
da me na pristojan naćin isprave jer ekonomija je moj resurs, nekako više vjerujem
u matematiku nego u politiku. Pa eto po nekakvoj matematici odnosno kad se zbroji
dva plus dva dobije se slijedeće: U Pločama glavninu mandata drži SDP, dok u okolnim
selima pa tako i u Kominu drži HDZ. Izdvajanje Komina u zasebnu općinu značilo
bi prepuštanje Ploča u potpune ruke SDP-a. Zadržavanje Komina u općini Ploče
održava se kakva takva ravnoteža između SDP-a i HDZ-a. U Pločama je lova i jako
važni resursi za sada u većinskom vlasništvu države. Po nekoj matematičkoj
logici, da sam ja vlast zadržao bi postojeće stanje i nebih ništa mjenjao jer
je to interes vlasti. Da sam ja SDP rješio bi se Kominjana i radio bih sve
kontra njih da šta više išću općinu jer to je interes SDP-a, zato će im SDP
prodavat ušće i Parila, da šta više popizde i dobiju općinu da se HDZ odmakne
od Ploča jer im visi za vratom. Ali na moju sreču ja nisam ni vlast ni SDP pa možda
samo lupetam gluposti. Kako god bilo da bilo za Komin nije dobro, nalazimo se između
dvije vatre. Moje mišljenje je da tribamo sačuvat ono šta se da sačuvat za neka bolja
i razumnija vremena, jer stalne prijetnje za otimanje ušća i nebulozni programi zovu na
uzbunu, a mi smo podjeljeni uvjek bili, a politika nas još više dijeli. Unaprijed prihvačam
sve ispravake netočnih navoda. Hvala.
Nenad Medak

Zadnja promjena: AVpump; 02.04.08 19:42; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : zbog trenutnog stanja oko općine)
Nenad
Moderator
Moderator

Broj postova : 89
Registration date : 17.02.2008

[Vrh] Go down

Re: U malo općina Komin

Postaj  Borat on 17.03.08 11:15

hmmm????sdp ili hdz? povraćajko evo to je moj odgovor.
Na žalost u Kominu se narod desetljećima dijeli na ustaše i partizane.sada u novije vrijeme na sdp(komunjare) i hdz(velike rvate)žalosno,jedno,drugo i treće.Pojednici bi htijeli općinu za neke svoje interese a zajednici ne bi pridonosili na nikoji način.
ja radim i doprinosim zajednici plaćajući poreze i doprinose.Tko je od gospode sa imanja platio porez na dobit i zaposlio sve te radnike što im danonoćno rade na crno na imanju.NITKO! A ti isti bi htijeli općinu.
Ja bi općinu da se uvede red i da se sačuvaju naša prirodna bogatsva od uzurpatora,kojekakvih investitora i miljunaša.
Di ste stručnjaci za poljoprivredu?U šepilice možda?Trenutna proizvodnja bilo čega u neretvi je nakaradna.
EEEE općina,općina.Nije nama kriv Ante Karamatić za ovo stanje u kominu.Krivi su oni što su početkom 90-tih zajašili na vlast u kominu i sustavno ga uništavali ,dižući ruke protiv komina.
To je naša tragedija,istinita priča.
Borat
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 151
Registration date : 15.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Guriš on 17.03.08 16:57

Ma judi moji,nije pitanje "Općine Komina" za mene toliko važno.Druga stvar je za mene važnija,ma ko će tu općinu financirat ? Kominjani ??Ako vidimo ko vlada sa tin našin mistom i oko njega,šta se unda može očekivat od "Općine Komin" !! Jednostavno rečeno "Droga" !Nemožeš ti kravu samo must i odnje očekivat dobro mliko,puno gnjoja a nikakve bolesti.Jer se o toj kravi mora vodit računa, brinit i davat joj redovito ist i pit ! A zato se u mistu zato nema ni vrimena ,ni voje, niti iko želi izdvojit koju "Kunu".
Dosta će njih sada reć;lako ti li je Gurišu tako govorit kad on nije u mistu !!
Možda. Ali općina kao institucija mjesne vlasti,traži razumne,poštene i naučne osobe za te funkcije. Pitanje je,ima li takvih u Kominu ? lol!

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 1294
Registration date : 18.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Gurija on 18.03.08 20:14

Malo ste mi pobigli sa ovom temom.Ode sam mislija stavit prostor za mištane iz ostalih mista koji se registriraju i koji žele pisat o svom rodnom mistu.
Ako nemate ništa protiv,Nenadovu ću temu sa Vašim komentarima primistit u Politička i socijalna zbivanja u Kominu

My status
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

Postaj  Nenad on 18.03.08 21:37

Gurija je napisao/la:Malo ste mi pobigli sa ovom temom.Ode sam mislija stavit prostor za mištane iz ostalih mista koji se registriraju i koji žele pisat o svom rodnom mistu.
Ako nemate ništa protiv,Nenadovu ću temu sa Vašim komentarima primistit u Politička i socijalna zbivanja u Kominu

Stavi di god oćeš, samo neka bude naslov "Općina Komin" svi bi o tome pričali na Kominskom blogu, a kad se triba potpisat, muk.
Nenad
Moderator
Moderator

Broj postova : 89
Registration date : 17.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Gurija on 18.03.08 21:51

Dogovoreno.
up

My status
Gurija
Gazda u kokošinjcu/Admin
Gazda u kokošinjcu/Admin

Broj postova : 912
Registration date : 12.02.2008

http://korf.forumeast.com/

[Vrh] Go down

RE-Općina Komin

Postaj  frajer on 19.03.08 18:24

Općina komin je projekt jedne ekipe koja gleda sebe i usko oko sebe da bi se dočepali nekih povlastica i neka imaju pravo gledati sebe i svoje interese. Pričati da oni čine da nama svima dobro bude je glupost. Slažem se dijelom s gosp. Nenadom. Misto da uzimaju iz velike vriće kao što je Grad Ploče oni bi uzimali iz male kao što će možda biti općina Komin. Luka Ploče se kreće prema velikom razvoju, pokretaču ovog kraja a oni bi se zatvorili u svoj krug...
Mnogi su se učlanili u HDZ samo da bi došli do svog cilja a jeli njihov i hdz-ov cilj isti treba vidjeti. Novi hdz iz komina nezna što je stranačka stega i program, bit će da je hdz lud ostaviti ploče sdp. Vidit ćemo kako će biti.. I glavaš i pašalić su izletili kad su se osilili a ovi silni a tek ušli.

frajer
Piplić/ca
Piplić/ca

Broj postova : 18
Registration date : 14.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Clark on 28.03.08 18:11

Općina Komin:-to jedna ekipa u kominu zeli samo da ne plaćaju imanje
-nema sigurnih izvora prihoda nijedne firme

Evo sto ja mislim o tome: povraćajko povraćajko povraćajko povraćajko povraćajko povraćajko

down down down down down down down

Clark
Mlatimudan/ica
Mlatimudan/ica

Broj postova : 568
Registration date : 27.03.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Borat on 29.03.08 11:30

čudna su politička zbivanja u kominu protekli tjedan.
Mate Dugandžić je prešao u HDZ npr i još štošta.
Borat
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 151
Registration date : 15.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  Guriš on 29.03.08 12:01

Ja neznan jesan li već napisa šta je politika,pogotovu ova naša.Pokonja baba Dana (Guština) Peko je znala reć,političari i politika su kurve.Triba ih najprije dobro jebat,pa ubit a unda i zapalit.Da nebi proklijali!!
affraid down

Guriš
Co-Administrator
Co-Administrator

Broj postova : 1294
Registration date : 18.02.2008

[Vrh] Go down

Postaj  frajer on 02.04.08 18:55

Vidim da treba promijeniti naslov ovog posta u -umalo općina komin-
Jaaako dobra fora

frajer